duminică, 8 iunie 2014

De ce am facut curatenie in Templu?

Era nevoie de o curatire la templu, cand nu trecea nimic de supravegherea fruntasilor evrei? Nu trebuia sa ii dau afara si pe invatatorii de la templu, sau pe cei care faceau spectacol atunci cand dadeau bani? Nu ati inteles ca eu nu sunt un alt invatator din curtea neamurilor? Nu samsarii sau schimbatorii de bani erau problema, ci faptul ca in tot acest timp in care am stat printre oameni, nu au inteles nimic despre o noua imparatie, un nou templu, un nou legamant, o noua viata spirituala, si o noua relatie a omului cu Tatal meu - in Duhul Sfant! Scuzati deranjul!